Niedziela Miłosierdzia

Ogłoszenia na Niedzielę Miłosierdzia Bożego

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Nasze modlitwy zanosimy przez wstawiennictwo św. Faustyny Kowalskiej oraz bł. ks. Michała Sopoćki. Po Mszach jest zbiórka do puszki na Caritas.
  2. W środę o godz. 18.00 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, później Msza św.
  3. W piątek wspomnienie św. Marii Bernadetty Soubirous, zakonnicy.
  4. Intencje mszalne
  5. W najnowszym "Gościu Niedzielnym" polecam dodatek – obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa oraz aktem osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Zachęcam również szczególnie do lektury rozmowy z Peterem Seewaldem, autorem niesamowitej biografii Benedykta XVI, która właśnie wydana zostaje w Polsce.
  6. Wypominki; jeśli ktoś chce przedłużyć na roczne wypominki półroczne proszę o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej lub po mszach w zakrystii do końca kwietnia.
  7. Przypominam o próbach muzycznych dla scholi dorosłej we wtorki, a dziecięcej w piątki po Mszy św. Zapraszam chętnych z talentem muzycznym.
  8. Dziękuję 3 Paniom z Józefowa Starego /nr domów 23 i 24/ za posprzątanie Kościoła. W przyszłą sobotę posprzątają kolejne rodziny z Józefowa Starego, nr domów: 21, 22 i 25. Zapraszam. Godzinę sprzątania można uzgodnić tel.
  9. Podsumowanie odrestaurowania ogrodzenia przed plebanią: prace zostały rozpoczęte 04 marca a zakończone 31 marca 2021. Materiały budowlane kosztowały 17679,39 zł. Pragnę serdecznie podziękować tym, którzy wnieśli ogromny wkład pracy, sprzętu i czasu:
        • Andrzej i Karol Paras /za utylizację starego ogrodzenia/,
        • Witold Majchrzak wraz z firmą budowlaną /za postawienie nowego ogrodzenia od podstaw i prowadzenie robót budowlanych/,
        • Witold Ogłoza /za pomoc od początku do końca: rozbiórka starego ogrodzenia, wywiezienie i przywiezienie ziemi, przywiezienie piachu do budowy; spawanie bramy, furtki i 3 przęseł z wymianą przerdzewiałych elementów oraz montaż bramy i furtki/,
        • Witold Jęcek /za transport i rozładowanie brakującej cegły oraz zawiezienie palet/,
        • Damian Jakubczyk /za położenie kostki przy wjeździe/,
        • Rodzicom dzieci komunijnych /za oczyszczenie, pomalowanie i montaż przęseł - zaś bramę i furtkę oczyścił i pomalował ks. Proboszcz/.

10. Cmentarz: została ustawiona i przespawana brama tylna na cmentarzu oraz wstawione stopki do przymykania 2 bram. Przypominam, że śmieci na cmentarzu są segregowane - są napisy na każdym pojemniku oraz przyczepce; proszę oddzielać sztuczne kwiatki od wieńców. Nie wyrzucamy też śmieci za parkan! Na cmentarzu ma być porządek. Przypominam też, że cokolwiek chcemy wykonać przy grobie potrzebna jest zgoda od zarządcy cmentarza.

11. Ogłoszenie ks Bpa Marka Solarczyka:

Droga wspólnoto Kościoła Radomskiego!

W dniu 11 kwietnia 2021 roku, rozpoczniemy w naszej diecezji Jerycho Rodzin. Od Niedzieli Miłosierdzia do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, przez 32 tygodnie, będzie trwała modlitwa w kolejnych dekanatach, parafiach, naszych rodzinach. Pragniemy odnowić naszą wiarę i zawierzyć Bogu nasze życie.

Nasze dzieło będzie miało swój początek w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Studziannie, a cudowny wizerunek Świętej Rodziny będzie towarzyszył naszej modlitwie na każdym etapie, aż do zakończenia w katedrze radomskiej pod wezwaniem Opieki Najświętszej Maryi Panny.

Naszej Orędowniczce, Matce Kościoła i Rodziny, zawierzam ten wyjątkowy czas działania Bożej Łaski. Niech posługa duszpasterzy objawi ufność i przyniesie oddanie na wzór Św. Józefa. Niech Opieka Matki Bożej będzie wsparciem dla wszystkich rodzin i całej wspólnoty diecezjalnej. W tajemnicach radosnych będziemy zawierzać ofiarną miłość małżonków, oddaną troskę rodziców o wychowanie dzieci i młodzieży oraz umocnienie jedności w rodzinach. W tajemnicach światła będziemy dziękować za bogactwo duchowych darów we wspólnocie diecezjalnej, zaangażowanie tak wielu osób w liczne dzieła ewangelizacyjne, za wspólnoty formacyjne i modlitewne oraz różne dzieła charytatywne. Rozważając tajemnice bolesne, będziemy odnawiali naszą wrażliwość na duchowe dary, jakie nasi bracia i siostry przeżywają w łączności z Bogiem w tajemnicy choroby i cierpienia. W tajemnicach chwalebnych będziemy prosili o umocnienie naszego radomskiego Kościoła w mocy Ducha Świętego i zawierzymy Miłosierdziu Bożemu, tych którzy zakończyli już drogę ziemskiego życia.

Moi Drodzy! Wiemy, że własnymi siłami nie będziemy mogli naśladować Świętej Rodziny w umiłowaniu Boga i wypełnieniu Jego woli. Dlatego, wspólnie prośmy Matkę Bożą o opiekę nad nami i przez Jej wstawiennictwo poświęćmy Bogu siebie i wszystkich, z którymi pragniemy przeżywać wspólnotę życia i wiary.

Wasz biskup Marek

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia i słowo na serce: „Człowiek, który umie żyć w harmonii z samym sobą, jest szczęśliwy.”: “Pod Twoją obronę”…

niedziela 25.07.2021

niedziela 18.07.2021