XXX Niedziela Zwykła

niedziela 25.10.2020

1. W Środę przypada święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Św. Juda Tadeusz jest patronem od spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
  2. W środę także nowenna do MB Nieustającej Pomocy przed Mszą św.
  3. 01.11.20 /w niedzielę/ przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w niedziele /8.00, 10.00 i 12.00/. Po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja na cmentarz  do pięciu stacji z modlitwą wypominkową za zmarłych. Po procesji /ok. 14.00/ miała odbyć się Msza św. w Kaplicy cmentarnej za zmarłych. Ze względu na czerwoną strefę w całej Polsce - nie odbędzie się. Po procesji - poświęcenie nowo wybudowanych nagrobków. Pamiętajmy: w tę uroczystość uwielbiamy Boga w świętych wyniesionych na ołtarze, wiernych Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są Oni drogowskazami na drodze do wieczności, do domu Boga Ojca. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. w Kościele parafialnym lub poprzez media.
  4. 02.11.20 /w poniedziałek/ - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze jak w niedziele. Wspominamy i modlimy się za naszych najbliższych. My, Kościół pielgrzymujący do nieba pamiętamy i modlimy się za naszych bliskich zmarłych, może przebywających w czyśćcu. Modląc się za zmarłych, pomagamy zmarłym pokutującym w czyśćcu.
  5. Dotychczas było tak, że przez 7 pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu mogliśmy ofiarować wielki dar - odpust zupełny. W tym roku koronawirusa Ojciec św., Franciszek wydłużył ten czas na cały miesiąc listopad. Co należy uczynić, aby ofiarować konkretnej osobie zmarłej odpust zupełny? Należy:
    • Wzbudzić intencję jego otrzymania.
    • Być w stanie łaski uświęcającej.
    • Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    • Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    • Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.
  6. Intencje mszalne /do wglądu w osobnej zakładce/
  7. Dziś w Gościu niedzielnym o mocy zaufania Bogu. “Gdzie był Bóg, gdy tak straszliwie cierpieli ludzie? To pytanie, zadane pięć lat temu jednemu z naszych redaktorów w trakcie obchodów 70. rocznicy wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau, nie jest nowe.
  8. Przyszłość będzie szczodra jedynie wtedy, gdy wszystko ofiarujesz teraźniejszości. Albert Camus. Słyszę, że dbacie o modlitwę różańcową. Mimo pandemii przychodzicie odpowiedzialnie na różaniec. Dlatego też na te ostatnie dni października zapraszam Kółka Żywego Różańca:
    • W poniedziałek - Wacławów i Faliszew
    • We wtorek - Reczków Nowy i Reczków Stary
    • W środę - Skotniki
    • W czwartek - Wólka Skotnicka
    • W piątek - Józefów Stary
    • W sobotę - Skotniki
    • Dzieci z klasy III oraz młodzież z Klasy VIII przychodzą codziennie na różaniec.
  9. W sobotę zapraszam do posprzątania liści wokół Kościoła i plebanii przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Z góry dziękuję za pomoc.
  10. Dziękuję wszystkim, którzy okazali się odpowiedzialni za porządek i czystość na cmentarzu. Dziękuję tym, którzy byli:
    • W poniedziałek:  Reczków Nowy
    • We wtorek - Józefów Stary
    • W środę - Faliszew
    • W czwartek - Wólka Skotnicka
    • W piątek - Wacławów
    • W sobotę - Skotniki
  11. Dziękuję za wszelką pomoc, prace wykonane na rzecz Parafii, za ofiary i Dary Serca; za prace porządkowe na cmentarzu, na którym jest czysto /dziękuję Kamilowi za nadzór nad porządkiem i czystością/. Od 30.10 /od piątku/będzie podstawiony dodatkowo duży kontener na śmieci na cmentarzu. Proszę o segregowanie śmieci i nie wyrzucanie ich za parkan. Tylko ziemia, trawa, kwiaty prawdziwe, czyli naturalne wyrzucamy do przyczepki jako kompostownik.
  12. Od zeszłej niedzieli, gdy poczułem, że mam gorączkę jestem w samoizolacji na plebanii. W środę zrobiłem test na covid-19 i otrzymałem w czwartek wynik pozytywny. Jestem teraz na kwarantannie. Utraciłem smak i węch, doskwiera mi ból nóg oraz podwyższona temp i ogólne osłabienie. Proszę, abyście pamiętali o zasadzie: MDM czyli maseczka, dystans, mycie rąk. Dziękuję za modlitwę za mnie i wszystkich chorych. Słuchajcie obostrzeń sanepidowskich i dostosowujcie się do nich /1 os na 7m2 w Kościele czyli u nas 38os./. Bądźcie blisko Pana Jezusa, bo dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych.
  13. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy: Pod Twoją obronę…

niedziela 07.03.2021

niedziela 28.02.2021